Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

MŚ siatkarzy: Polska - Niemcy 3:1. Biało-czerwoni w finale mistrzostw! [RELACJA]

Bartosz Orłowski 21.09.2014
Niemiec Christian Fromm i Polak Mateusz Mika podczas meczu półfinałowego mistrzostw świata siatkarzy w Katowicach, foto: PAP/Andrzej Grygiel

Biało-czerwoni po ośmiu latach znowu zagrają w finale mistrzostw świata. W decydującym meczu Polacy wygrali z Niemcami 3:1.

Zapraszamy też do słuchania relacji z meczu w radiowej Jedynce i radiowej Trójce. Mecz komentują Cezary Gurjew i Tomasz Gorazdowski

Polska - Niemcy 3:1 [26:24, 28:26, 23:25, 25:21, KONIEC]

25-21 - KONIEC!!! JESTEŚMY W FINALE MISTRZOSTW ŚWIATA!!! MECZ KOŃCZY TEN, KTÓRY NA TO ZASŁUŻYŁ, CZYLI WLAZŁY!!!

24-20 - Znowu Mika i piłka meczowa!

22-19 - Mika bohaterem ostatniej akcji. Najpierw przyjął mocną zagrywkę Schoepsa, a po chwili się podniósł z parkietu i przedarł się na lewym ataku

21-18 - Wygrywamy teraz najdłuższą wymianę w meczu! W końcową fazę seta wkraczamy z trzema punktami przewagi

23-24 - I Piłka setowa dla rywali

23-23 - Nikt nie mówił, że będzie łatwo...

1-0 - Trzeciego seta zaczynamy od ataku Wlazłego

Dobrze, że siatkówka to nie piłka nożna. Bo przecież podobno na murawie na końcu zawsze wygrywają Niemcy...

POLSKA - NIEMCY 2:0 w setach

28-26 - Nowakowski blokuje! Wygrywamy na przewagi!

27-26 - Dobrze, że jest Wlazły. Teraz to my możemy skończyć seta

24-25 - Gwóźdź Kaliberdy i druga setowa dla gości

23-24 - Nieprawdopodobne. To jest piłka setowa dla Niemiec...

21-21 - Nieczyste odbicie Kubiaka

21-20 - Od pewnego momentu Niemcy mają serię 9:3...

POLSKA - NIEMCY 1:0 w setach

26-24 - Wygrywamy pierwszego seta! Po zagrywce Nowakowskiego piłka wróciła na naszą stronę, a Kubiak powalczył na siatce i przepchnął na drugą stronę

24-23 - Mamy pierwszą piłkę setową

22-23 - Wlazły z Drzyzgą już na parkiecie

20-21 - Niemcy odzyskują prowadzenie

20-18 - "Winiar" demoluje rywali zagrywką!

19-18 - Dzięki zagrywkom Winiarskiego znowu wychodzimy na prowadzenie!

17-18 - Grozer zablokowany!

16-18 - Stały manewr Antigi. Zagumny i Konarski za Drzyzgę i Wlazłego

15-18 - Robi się niebezpiecznie...

14-16 - Na drugiej technicznej

14-15 - Grozer psuje zagrywkę. Uff...

10-10 - Polacy chyba opanowali nerwy

7-8 - Odebraliśmy zagrywkę Grozera o prędkości 131 km/h i Wlazły skończył z prawego ataku. Później niemiecki atakujący wyrzuca w aut, a w kolejnej akcji Kłos kończy ze środka

4-8 - As serwisowy Grozera i na pierwszej przerwie technicznej rywale mają cztery punkty przewagi

4-5 - Po raz pierwszy dzisiaj gramy punktowym blokiem

2-4 - Tracimy cztery punkty z rzędu. Nie potrafimy skończyć ataku

2-2 - Zaczęliśmy od dwóch wygranych akcji, a potem dwa razy wyrzucamy w aut

20.26 - Zaczynamy walkę o finał!

20.25 - Potwierdził się skład Polski. W barwach Niemiec zamiast Schwarza zagra Fromm

20.24 - Strefa kibica przed Spodkiem

20.20 - Hymny narodowe

20.08 - Trwa rozgrzewka

20.06 - Nie zgadniecie kto będzie sędziował dzisiejsze spotkanie

19.52 - Przypuszczalne składy. Polska: Kłos, Winiarski, Mika, Wlazły, Drzyzga, Nowakowski, Zatorski (libero) , Niemcy: Schwarz, Kaliberda, Bohme, Grozer, Kampa, Gunthor, Steuerwald (libero)

19.37 - To będzie pierwszy na tym mundialu mecz biało-czerwonych w katowickim Spodku. Niemcy grają tam od początku turnieju

19.21 - Jeśli to Polacy zagrają o złoto to będzie to powtórka z finału mundialu sprzed ośmiu lat. W 2006 roku w Japonii siatkarze z Kraju Kawy wygrali 3:0

19.09 - Już wiadomo, że zwycięzca tego meczu zagra w finale z Brazylią. "Canarinhos" w pierwszym półfinale pokonali Francję 3:2

19.03 - Najgroźniejszym siatkarzem w ekipie Niemiec jest atakujący Georg Grozer . W latach 2010-2012 reprezentował barwy Resovii Rzeszów

19.02 - W barwach rywali zobaczymy aż pięciu zawodników, którzy na co dzień występują na parkietach PlusLigi: Lukas Kampa (Czarni Radom), Jochen Schoeps (Resovia Rzeszów), Denis Kaliberda (Jastrzębski Węgiel), Dirk Westphal (Czarni Radom) i Ferdinand Tille (Skra Bełchatów).

19.01 - Zapraszamy na relację NA ŻYWO z półfinału mistrzostw świata Polska - Niemcy